Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir

Resim

Nakliyat işlemi, oldukça dikkatle ve özenle yapılması gereken bir işlemdir. Nakliyat işlemleri için tercih edeceğiniz firmayı çok iyi tanımanız gerekir. Bunun için gerek internet üzerinden gerekse firmaya gidip çok ayrıntılı bir şekilde bilgi almanız tavsiye edilir. Nakliyat işlemi yapan ülkemizde binlerce firma mevcuttur. Bu firmalar, nakliyat işlemi için çok farklı fiyatlar belirleyebilir. Fakat sizin nakliyat işlemi için tercih edeceğiniz firmada dikkat etmeniz gereken en önemli konu, nakliyat işlemini gerçekleştiren araç ve kamyonların sağlamlığı ve nakliyat firmasının müşteri memnuniyet oranıdır. Nakliyat firmalarının müşteri memnuniyet oranlarına internet üzerinden erişmek artık çok kolaydır. Ayrıca nakliyat firmaları hakkında genel bilgiyi de artık o firmanın kendi internet sitesinden edinmek mümkün hale gelmiştir. Hatta bazı firmalar, nakliyat fiyatı belirlemek için internet üzerinden size birkaç soru yönlendirerek tahmini bir fiyat dahi vermektedir.

Nakliyat Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir

Nakliyat firmaları, pek çok farklı etmene göre taşıma işlemi için fiyat belirlemektedir. İlk önce, taşınma işleminin ev ya da ofis, dükkan olup olmadığı belirlenir. Daha sonra bu ev ya da ofisin kaç oda kaç salon olduğu bilgisi sizden istenir. Bu durum, evdeki eşya yoğunluğunu tahmin etmek için istenen bir durumdur. Daha sonra evinizin ya da ofisinizin bulunduğu binada kaçıncı katta olduğu size sorulur. Eviniz ya da ofisiniz eğer yüksek katlarda bulunuyor ise, nakliyat fiyatları maalesef daha fazla olmaktadır. Aynı şekilde taşıma işleminin yapılacağı yeni adresteki ev ya da ofisin de bulunduğu binada kaçıncı katta olduğu, yine nakliyat fiyatını belirleyen etmenlerdendir.

Nakliyat fiyatını belirleyen bir diğer etmen ise, taşıma yapılacak iki adres arasındaki mesafe farkıdır. Eğer adresler arasında mesafe aynı şehirde ya da aynı semtte ise fiyatlar çok daha uygun olmaktadır. Fakat bir şehirden diğer bir şehre taşıma işlemi yapılacaksa fiyatlar neredeyse iki katına dahi çıkabilmektedir. Bu sebeple bu bilgiler nakliyat firması tarafından sizden istenmekte ve ona göre sizlere bir fiyat teklif edilmektedir.

Nakliyat işlemleri için tarafınıza sorulan bir diğer soru ise eşyaların paketlenme durumudur. Eğer eşyalarınızı siz kendini paketlediyseniz daha uygun fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Fakat eşyalarınızı nakliyat firmasının paketleyip daha sonra taşımasını istiyorsanız haliyle nakliyat ücreti de artış gösterecektir. Çünkü bu durum hem daha uzun sürecektir hem de daha zor bir işlem olacaktır. Tüm bu bilgilere dayanılarak nakliyat firmanız tarafından size bir fiyat bilgisi verilecektir.

Özet
:
Nakliyat Fiyatları öncelikle taşınacağınız ile bağlıdır. Eşyalarınızın sığacağı araç tipine göre araç büyümesi ve taşıma yapılacak evin kaçıncı katta olduğu fiyatları etkileyen ana faktörlerden birisidir.
Whatsapp
Mail Gönder
Telefon